środa, 13 stycznia 2010

Były kapitan Korony Kielce skazany za korupcję!

Kolejny były piłkarz Korony Kielce skazany za korupcję (o akcie oskarżenia czytaj tutaj). Sąd Rejonowy w Kielcach orzekł karę dwóch lat wiezienia w zawieszeniu na cztery lata oraz 9,5 tys. zł grzywny wobec byłego kapitana Korony Kielce, Arkadiusza B. - podała PAP.


Jak podaje PAP:
Sędzia odczytał wyjaśnienia, które Arkadiusz B. składał w prokuraturze. Według byłego kapitana zespołu, zawodnicy zdecydowali się składać na łapówki dla sędziów, bo widzieli jak w poprzednim sezonie arbitrzy podczas meczów faworyzowali Cracovię, która rywalizowała z Koroną o awans. "Sędziowie oczekiwali pieniędzy od klubów od zarania dziejów, spotkałem się już z tym podczas wcześniejszej gry w KSZO Ostrowiec" - mówił w prokuraturze B. Były piłkarz wyjaśniał, że w rundzie jesiennej piłkarze składali się na łapówki sporadycznie, były to drobne sumy. Z sędziami kontaktował się kierownik drużyny, Paweł W. W rundzie wiosennej sprawa była już dobrze zorganizowana. Zawodnicy oddawali premie meczowe oraz dodatkowe pieniądze, które trener Dariusz W. przekazywał Andrzejowi B. - ten miał być łącznikiem między zawodnikami i trenerem, a korumpowanymi sędziami i obserwatorami PZPN. Arkadiusz B. wyjaśniał też, że po pewnym czasie zawodnicy Korony zbuntowali się, bo kwoty składek rosły, a oni nie byli pewni, czy pieniądze były rzeczywiście przekazywane arbitrom. Zawodnicy w rundzie wiosennej sami próbowali "ustawić" mecz z Siarką Tarnobrzeg i przekupić kilku piłkarzy Siarki, ale ostatecznie do tego nie doszło. Trener wrócił do współpracy w procederze korupcyjnym z Andrzejem B. Oskarżony nie składał wyjaśnień przed sądem. Powiedział jedynie, że udział piłkarzy w procederze sprowadzał się do składek, a reszta odbywała się poza nimi. Były kapitan zespołu przyznał, że wiedział, na co idą składki. oraz syn b. trenera piłkarskiej reprezentacji Polski Jerzy E. juniora, który miał pomagać B. w kontaktach z trenerami kieleckiej drużyny.

Korupcja w Koronie Kielce - kalendarium

Arkadiusz B. jest teraz trenerem trzecioligowej Juventy Starachowice. Tu czytaj o jego sensacyjnych zeznaniach ws. rzekomego kupowania tytułu mistrzowskiego przez ŁKS.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!