czwartek, 16 lipca 2009

Zatrzymany szef szkolenia kolegium sędziów PZPN

Walka z korupcją w polskim futbolu nie ustaje. Wrocławscy policjanci zatrzymali w powiecie górowskim dzisiaj rano 56 – letniego obserwatora PZPN. Stanisław Ż., który jest też szefem szkolenia kolegium sędziów PZPN został już przewieziony do Wrocławia i doprowadzony do prokuratury. Na razie nie wiadomo jakie usłyszał zarzuty.


Jak pisze Wikipedia: Stanisław Ż. jako sędzia wzbudzał wiele kontrowersji. W 1998 roku podczas meczu Lecha Poznań z Petrochemią Płock jeden z zawodników Kolejorza (Piotr Reiss) - jak sam sędzia twierdził - miał mu grozić na boisku połamaniem rąk i nóg, i straszyć mafią, jeśli Lech przegra. Z kolei w 2000 roku podczas derbów Górnika Zabrze z Ruchem Chorzów po podyktowaniu kontrowersyjnego karnego dla gospodarzy sędzia padł na murawę skopany po nogach przez wściekłych piłkarzy Ruchu.


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!