poniedziałek, 11 maja 2009

Proces ws. Polaru Wrocław bez rewelacji

W procesie dotyczącym ustawiania meczów przez byłych piłkarzy Polaru Wrocław zeznawał dzisiaj m.in. ich były trener Marian Putyra. Jego zeznania nie wniosły jednak nic szczególnego.

Marian Putyra opowiadał m.in., że: po przesłuchaniu w PZPN (po tym jak aferę opisały media), kiedy potwierdził, że Zagłębie Lubin miało kupić mecz, na budynku w którym mieszkał pojawiły się wulgarne wyzwiska, grożono jego żonie i synowi (zadymą podczas ślubu). Przed jednym z meczów Polaru Wrocław z Cracovią pojawiły się informacje od kogoś z Aluminium Konin by uważać na Tomasza R.

Korupcja w Polarze Wrocław - czytaj więcej

Piłkarze Polaru obstawiali wyniki meczów u bukmachera, a w szatni widział kartki z zakładami.

Zmieniał pozycje Tomasza R. (z obrony do pomocy i ataku) nie dlatego, że mu nie ufał, ale dlatego, że taką miał taktykę, a nie dlatego, że nie ufał zawodnikowi.

Podejrzewał, iż faul Piotra Juraszka, po którym w meczu z Arką Gdynia sędzia podyktował rzut karny, nie był przypadkowy.

Kolejne rozprawy 19 maja, 25 maja, 16 i 22 czerwca.

Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!