wtorek, 3 lutego 2009

Piotr R. po przesłuchaniu zwolniony do domu!

Wrocławska Prokuratura Krajowa postawiła cztery zarzuty korupcyjne Piotrowi R. - piłkarzowi Lecha Poznań. Dotyczą one przyjmowania łapówek i namawiania do ich wręczania w sezonie 2003/2004 - poinformował prokurator Edward Zalewski. 

Nie chciał jednak ujawnić łącznej kwoty łapówek. Oscylowały one jednak powyżej 100 tysięcy złotych - dodał prokurator. Nieoficjalnie dowiedziałem się, że chodzi m.in. o dwa mecze Lecha: ze Świtem Nowy Dwór i Górnikiem Polkowice. Piotr R. częściowo przyznał się do zarzutów, złożył obszerne wyjaśnienia i potwierdził stan faktyczny ustalony przez prokuratora. Po trwającym ponad 3 godziny przesłuchaniu został zwolniony do domu. Musi zapłacić jednak 170 tysięcy złotych.Teraz chyba ruch należy do Lecha Poznań, który zapowiadał zawieszenie R. w prawach zawodnika. Z Piotrem R. nie udało mi się porozmawiać po zakończeniu przesłuchania bo policjanci wyprowadzili go w momencie gdy prokurator Zalewski rozmawiał z dziennikarzami. Przed wejściem do prokuratury wyraźnie przygnębiony mówił, że nie wie co ma powiedzieć kibicom.

 korupcja w Lechu Poznań - kalendarium

Tymczasem nadal przesłuchiwany jest Przemysław E., były członek zarządu Lecha Poznań, który wczoraj usłyszał cztery zarzuty korupcyjne (więcej tutaj). Natomiast jutro zarzuty ma usłyszeć zatrzymany dzisiaj były piłkarz Lecha Waldemar K. (więcej tutaj).

p/s tutaj czytaj komentarz ws. Piotra R.


Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu 

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    

Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!