środa, 11 września 2013

Piłkarz dożywotnio zdyskwalifikowany chciał grać w ekstraklasie. Jest reakcja klubu

Na stronie internetowej zespołu Gaf Jasna Gliwice jeszcze wczoraj przed południem w składzie widniało nazwisko Krzysztofa Filipczaka. Po południu zniknęło. Zawodnik został dożywotnio wyrzucony ze struktur PZPN!

Kilka tygodni (miesięcy? - nie ma daty publikacji) temu na stronie tego klubu pojawił się artykuł pod tytułem "Wielki come back". Jego autor pisał m.in.: Historia i legenda polskiego Futsalu powraca na ekstraklasowe parkiety!! Krzysztof Filipczak lub jak kto woli popularny „Filip” w najbliższym sezonie będzie reprezentował barwy zespołu GAF-Jasna Gliwice!

Spowodowało to moje zdumienie bo dobrze pamiętałem, że piłkarz o takim imieniu i nazwisku został rok temu wyrzucony z PZPN. Dodatkowo został skazany w procesach karnych za ustawianie meczów Kolejarza StróżeKmity Zabierzów. No ale to ma mniejsze znaczenie. Nic mi bowiem do tego czy jakiś klub zatrudnia zawodnika skazanego za korupcję. Ale dożywotnio zdyskwalifikowanego? Taka dyskwalifikacja oznacza, że ukarany nie może grać czy działać w żadnych strukturach zawodowych PZPN! Także w futsalu.

Do klubu i struktur futsalowych w PZPN napisała Komisja Dyscyplinarna, napisałem też ja. Tomasz Kulczycki - prezes do spraw organizacyjno - sportowych klubu odpowiedział mi, że władze drużyny nie wiedziały o dożywotniej dyskwalifikacji piłkarza. - Na dzień dzisiejszy posiadamy już potwierdzoną informację podpisaną przez pana Gilarskiego (rzecznik dyscyplinarny PZPN - dopisek dpanek) o wymierzonej karze dyscyplinarnej dla Krzysztofa Filipczaka i w związku z tym zaniechaliśmy zgłaszania do rozgrywek tego zawodnika  - zaznaczył Tomasz Kulczycki.

Na początku września pracę stracił też oskarżony o ustawianie meczów Górnika Łęczna Waldemar K. Ostatnio był dyrektorem podległego Ministerstwu Sportu Centralnego Ośrodka Sportu w Spale. Po informacji, że szef COS został oskarżony o korupcję Ministerstwo postanowiło sprawdzić te doniesienia. - Minister zlecił Dyrektorowi COS wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. W dniu 5 września Pan K. złożył wyjaśnienia w tej sprawie, składając jednocześnie wniosek o wypowiedzenie stosunku pracy - poinformowała Katarzyna Kochaniak - rzecznik prasowa Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Na stronie COS pojawiła się informacja, że dyrektor zrezygnował z przyczyn osobistych.

I jeszcze jedna ciekawostka na koniec. Wisła Kraków nagrała fajny film reklamowy zapraszający dzieci na mecz "Białej Gwiazdy" z Piastem Gliwice. Młodych ludzi zachęca do przyjścia na stadion aby obejrzeć sportowe emocje piłkarz podejrzany o ustawianie meczów GKS Bełchatów.Lista oskarżonych o korupcję w polskim futbolu.  
Lista skazanych za korupcję  
Lista ustawionych meczów  
Kto ustawił/próbował ustawić najwięcej meczów - zobacz listę
Mapa korupcji w polskim futbolu  

Zobacz nasz profil na Facebooku 
Zobacz nasz profil na Twitterze    


Reklamy, które widzicie od jakiegoś czasu na blogu nie sprawiają, że zarabiam jakieś duże pieniądze. Są to jednak pieniądze, które  pozwalają opłacić rozmowy telefoniczne lub bilety na pociąg, gdy zdobywam newsy na bloga. Jeżeli więc czytasz moje artykuły - na pewno warto kliknąć!